We The People Helix Rear Hub - Freecoaster 36H Black RHD
Sale price
$141.94
Regular price
$166.99
On Sale
Shipping calculated at checkout
Low stock
Helix Rear BMX HubUnique internal arrangement with face-bearing clutch stopper WTP Patented "Tri-Point" friction system
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Rear Axle Type | 14mm bolt on |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Axle Size | 14mm |
| Axle Type | Male |
| Color | Black |
| Hub Type | Rear Freecoaster |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 36 |
If you don't see exactly what you need or have questions about any product, contact us and we'll do our best to answer your questions and help you find what you need.